Kurz eura voči doláru je v blízkosti štvormesačného minima

LONDÝN 26. marca (WEBNOVINY) – Hodnota spoločnej európskej meny voči doláru v utorok zostala v blízkosti štvormesačného minima.

Dôvodom boli obavy, že plán, na základe ktorého sa z nepoistených vkladov na Cypre prispeje na zahraničnú pomoc tejto krajine, by mohol byť súčasťou aj budúcich programov núdzovej pomoci v rámci eurozóny.

Kurz eura voči doláru bol stabilný na úrovni 1,2851 USD/EUR, čiže tesne nad pondelkovým minimom 1,2829 USD/EUR.

Japonský jen oslabil. Pôsobila naň totiž perspektíva agresívneho uvoľnenia menovej politiky zo strany Bank of Japan na jej zasadaní na budúci týždeň. Pokles jenu však bol obmedzený pre obavy zo situácie na Cypre a v širšej eurozóne. Dolár si voči jenu pripísal 0,1 % a stúpol na 94,26 JPY/USD. Euro oproti jenu tiež posilnilo o 0,1 %, a to na 121,08 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...