Ľahká americká ropa a zlato zdraželi, ropa Brent zlacnela

NEW YORK 9. mája (WEBNOVINY) – Vývoj cien ropy bol v stredu zmiešaný. Ľahká americká ropa zdražela o 1 USD a uzavrela na úrovni 96,62 USD za barel.

Londýnska ropa Brent zlacnela o 6 centov na 104,34 USD za barel. Na cenu ropy vplývalo to, že jej dovoz do Číny v apríli medziročne posilnil o 3,7 % a medzimesačne stúpol o 3,5 %.

Prognóza amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA) však naznačila perspektívu slabého dopytu po rope.

Vo svojom pravidelnom mesačnom výhľade EIA zredukoval tohtoročný rast dopytu na úroveň 890 tis. barelov denne, čo je o 70 tis. barelov denne menej, ako úrad predpokladal v predošlej predikcii.

Zlato v stredu zdraželo o viac ako 1 %. Jeho cena sa zvýšila vďaka oslabeniu dolára a veľkým fyzickým nákupom. Spotová cena žltého kovu do 19:29 GMT stúpla o 1,3 % na 1 471,16 USD za uncu, čo bol najvýraznejší jednodňový rast za takmer dva týždne. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 24,90 USD a uzavreli na úrovni 1 473,70 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...