Lekári sa s farmafirmami stretli skoro 112 tisíckrát

BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) – Lekárski zástupcovia farmaceutických spoločností, ktoré pôsobia na Slovensku, absolvovali počas prvého mesiaca tohto roka 111 930 zdravotníckych stretnutí.

Najčastejšie zavítali k všeobecným lekárom, internistom, kardiológom, neurológom, psychiatrom či lekárnikom. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) Zuzana Čižmáriková.

V januári bolo aktívnych celkovo 1450 lekárskych zástupcov, v priemere tak každý jeden z nich absolvoval v prvom mesiaci tohto roka 77 návštev.

Zverejňovať stretnutia musia farmaceutické firmy od začiatku tohto roka na mesačnej báze, túto povinnosť im zaviedla novela zákona o liekoch. „MZ bude aj naďalej veľmi starostlivo sledovať vývoj počtu zdravotníckych stretnutí rovnako ako zastúpenie jednotlivých špecializácií zdravotníckych pracovníkov na týchto stretnutiach,“ skonštatovala Čižmáriková.

Farmaceutické spoločnosti mali na základe novely zákona tiež povinnosť do konca februára oznámiť predmet svojej činnosti. Záväzok si splnilo 129 farmafiriem, jedna s oznámením meškala. Ako uviedla Čižmáriková, voči tejto spoločnosti začne MZ správne konanie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...