Londýnska ropa Brent zdražela, cena americkej ropy klesla

NEW YORK 14. augusta (WEBNOVINY) – Londýnska ropa Brent v pondelok zdražela.

Jej cena sa vyšplhala na trojmesačné maximum pre obavy o dodávky zo Severného mora a v dôsledku napätia na Blízkom východe.

Znepokojenie zo spomaľovania globálnej ekonomiky však jej zisky brzdilo. Septembrové dodávky ropy Brent uzavreli vyššie o 65 centov na úrovni 113,60 USD za barel, čo je najvyššia cena od 3. mája.

Ľahká americká ropa však zlacnela. Jej septembrové dodávky uzavreli nižšie o 14 centov na úrovni 92,73 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok klesli. Pretrvávajúca neistota, či centrálne banky podniknú ďalšie kroky na podporu ekonomík, podnietila investorov, aby vyberali zisky po tom, ako zlato minulý týždeň zdraželo.

Spotová cena žltého kovu do 19:40 GMT oslabila o 0,6 % na 1 610,35 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 10,20 USD na 1 612,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...