Lotyšsko profituje z bolestných reforiem, teší sa Barosso

RIGA 10. januára (WEBNOVINY) — Vstup Lotyšska do eurobloku ukázal, že krajiny môžu vyjsť z ekonomickej krízy silnejšie a obavy z úpadku spoločnej meny sú prehnané.

V piatok to uviedli lídri Európskej únie. Predseda Európskej komisie José Manuel Barroso počas svojej prvej návštevy Lotyšska od pripojenia sa k eurozóne povedal, že pobaltský štát je „žiarivým príkladom“ toho, ako môže hospodárstvo profitovať z bolestných reforiem.

V súčasnosti je najrýchlejšie rastúcou ekonomikou v Európskej únii a Barroso vstup Lotyšska do eurozóny 1. januára označil za najlepšiu demonštráciu pružnosti menovej zóny, a to napriek nedávnym predpovediam, že bude upadať pre vysoké dlhy a recesiu vo viacerých členských štátoch.

Stály predseda Európskej rady Herman van Rompuy tiež vyjadril očakávanie, že ďalší pobaltský štát, Litva, sa stane 19. členom eurozóny v roku 2015.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...