Ľubomír Jahnátek chce vraj elektrinu namiesto potravín

28.9.2012

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek vraj chce v pôdohospodárstve namiesto pestovania potravín podporovať výrobu elektrickej energie.

Tvrdí to bývalý minister pôdohospodárstva a súčasný poslanec za stranu Most-Híd Zsolt Simon. Opozičnému poslancovi sa totiž nepozdáva, že nové vedenie ministerstva pôdohospodárstva chce zmeniť nariadenie vlády, ktoré doteraz dávalo podmienku pre tých, ktorí majú bioplynové stanice a pestujú doň silážnu kukuricu, že musia mať zaťaženie s veľkými dobytčími jednotkami. To znamená, že museli mať živočíšnu výrobu.

“Toto sme urobili pred časom preto, aby sme sa prioritne zamerali na produkciu potravín, a nie elektrickej energie. A minister to teraz chce zrušiť,“ zdôraznil Simon.

“Ide o ďalší dôkaz o tom, že ministrovi pôdohospodárstva, profesorovi elektrotechniky, viac ide o to, aby v pôdohospodárstve sa produkovala elektrická energia namiesto toho, aby sme mali dostatok lacných potravín,“ povedal na piatkovej tlačovej besede Simon.