Ľudí bez práce vo Francúzsku pribúda

PARÍŽ 27. februára (WEBNOVINY) – Počet ľudí bez práce vo Francúzsku v januári opäť stúpol a zvýšil tak tlak na socialistického prezidenta Hollandea, ktorý boj s nezamestnanosťou vyhlásil za jednu zo svojich najvyšších priorít.

Počet nezamestnaných v pevninskom Francúzsku narástol o 1,4 %, polovicu tohto nárastu však možno pripísať na vrub januárovej zmene metodológie výpočtu.

Aj po očistení o jej dopad však počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti narástol o 22 800, čo signalizuje návrat k rýchlemu rastu počas predchádzajúcich 20 mesiacov, s iba miernym spomalením v decembri. Celkovo bolo v januári vo Francúzsku nezamestnaných 3,17 mil. ľudí, čo je podľa informácií ministerstva práce najvyššia miera od júla 1997.

Je to aj ďalší úder pre prezidenta Francoisa Hollandea, ktorý prisľúbil, že do konca roka rast nezamestnanosti zastaví. Prezident cez víkend priznal, že okrem cieľov rastu a deficitu sa pre pomalé zotavovanie ekonomiky pravdepodobne nepodarí dosiahnuť ani tento jeho cieľ, ktorý je pre jeho voličov asi najdôležitejší.

Paríž mieru nezamestnanosti v krajine neurčuje podľa medzinárodných štandardov, ani ju nevyjadruje vo forme percenta práceschopných ľudí, ktorí hľadajú prácu. Miesto toho informuje o počte ľudí registrovaných úradmi práce.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...