Luxembursko poskytne USA bankové údaje

BRUSEL 21. mája (WEBNOVINY) – Luxembursko bude s americkými úradmi zdieľať informácie o bankových účtoch, ktoré majú v krajine občania USA. Informovala o tom v utorok luxemburská vláda.

USA sa prostredníctvom bilaterálnych zmlúv snažia presadiť ustanovenia daňového zákona FATCA. Legislatíva, ktorú schválil americký Kongres v roku 2010, sa zameriava na amerických daňových nových poplatníkov s účtami v zahraničných bankách.

Luxembursko tiež čelí tlaku EÚ, aby sa pripojilo k automatickej výmene informácií o bankových účtoch medzi členskými štátmi.

Luxembursko, rovnako ako Rakúsko, doteraz poskytovalo informácie o bankových účtoch iba na požiadanie príslušných zahraničných daňových úradov. Od januára 2015 si bude Luxembursko vymieňať informácie s americkými úradmi automaticky. Pre občanov USA s účtami v luxemburských bankách tak budú podľa tamojšej vlády platiť rovnaké pravidlá ako v prípade vkladateľov z členských štátov EÚ, na ktorých sa vzťahuje smernica EÚ o zdieľaní informácií z roku 2003.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...