Maďari postavia novú železnicu s čínskym kapitálom

BUDAPEŠŤ 27. februára (WEBNOVINY) – Maďarsko plánuje postaviť nové železničné spojenie financované úverovou linkou z Číny, ktorú obe strany podpísali minulý rok.

Maďarská vláda o tom informovala v stredu. Trať, ktorá bude stáť 1,6 mld. USD, chce Maďarsko financovať prevažne z čínskych zdrojov. Na výstavbu tiež môže použiť zdroje z EÚ, ak budú menej nákladné.

Vláda tvrdí, že nákladná doprava smerujúca z východu na západ zaberie dlhý čas, keďže všetky vlaky musia prechádzať cez Budapešť, kde železničnú sieť zaťažujú osobné vlaky.

Krajina tak na vyriešenie tohto problému plánuje postaviť 113-kilometrovú trať, ktorá by Budapešť obchádzala.

Ak čínska strana poskytne finančné zdroje, výstavba projektu by mala začať na jar 2014, čiže v čase, keď sa budú v krajine konať voľby. Pôjde pritom o prvú novú železničnú trať od roku 1948.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...