Maďarská ekonomika upadá do recesie

BUDAPEŠŤ 14. augusta (WEBNOVINY) – Maďarská ekonomika sa v druhom štvrťroku tohto roka medzikvartálne podľa predbežných údajov zmenšila o 0,2 %, z čoho vyplýva, že krajina je v recesii. Informoval o tom v utorok maďarský štatistický úrad.

Medziročne sa hrubý domáci produkt (HDP) Maďarska podľa neupravených údajov zmenšil o 1,2 %.

Oslabenie HDP oproti druhému štvrťroku 2011 bolo výraznejšie, ako očakávali analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpovedali pokles o 1 %.

Kalendárne upravený HDP v druhom štvrťroku medziročne oslabil o 1,2 % po tom, ako v prvom kvartáli klesol tiež o 1,2 %. Sezónne a kalendárne upravený HDP za apríl až jún sa medzikvartálne zmenšil o 0,2 % po tom, ako za január až marec oproti záverečnému štvrťroku vlaňajška klesol o 1 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...