Maďarské energetické podniky zaplatia aj daň Robina Hooda

BUDAPEŠŤ 9. mája (WEBNOVINY) – Maďarsko chce zdaniť zisky energetických spoločností 30-percentnou sadzbou.

Jej súčasťou bude štandardná 19-percentná podniková daň, ktorú doplní takzvaná „daň Robina Hooda“ s 11-percentnou sadzbou.Vyhlásil to v stredu vysoký predstaviteľ maďarského ministra hospodárstva.

„Devätnásť percent je sadzba podnikovej dane a 11 % je daň Robina Hooda, čo je spolu 30 %,“ povedal novinárom zástupca štátneho tajomníka Adam Balog.

Na zisky energetických podnikov v Maďarsku sa už v súčasnosti vzťahuje mimoriadna 8-percentná daň.

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána po svojom nástupe presadila najvyššiu bankovú daň v rámci EÚ a mimoriadne zdanila aj zisky telekomunikačných a energetických spoločností, ako aj obchodných reťazcov.

Vláda fakticky zoštátnila súkromné penzijné fondy a bankám spôsobil veľké straty aj program predčasného splatenia hypotekárnych úverov v cudzej mene pri výrazne nižšom ako trhovom kurze.

Neštandardné opatrenia zasiahli najmä odvetvia, v ktorých prevládajú zahraniční vlastníci.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...