Maďarsko bude zásobovať Coca-Colou 20 európskych krajín

BUDAPEŠŤ 21. júla (WEBNOVINY) – Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok podpísal dohodu o strategickom partnerstve s gréckou pobočkou americkej spoločnosti Coca-Cola.

Firma vyrábajúca nealkoholické nápoje vybudovala neďaleko Budapešti novú, vysokokapacitnú linku, ktorá bude zásobovať okrem maďarského aj trhy ďalších 20 európskych krajín.

Podľa Orbánových slov Coca-Cola preinvestovala v Maďarsku 100 miliárd forintov, v prepočte viac ako 350 miliónov eur, a poskytla tak živobytie pre stovky rodín.

Spoločnosť od Budapešti očakáva „politickú a ekonomickú predpovedateľnosť“, ktorú jej rodák zo Székesfehérváru prisľúbil.

Coca-Cola, ktorá má sídlo v americkom štáte Georgia, už 120 rokov vyrába a produkuje nealkoholické nápoje a receptúry. Spoločnosť je najväčším výrobcom nápojov na svete a jej vlajkovým produktom je rovnomenný nápoj, ktorý v roku 1886 prvýkrát vyrobil lekárnik John Stith Pemberton.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...