Maďarsko chce predčasne splatiť úvery MMF

BUDAPEŠŤ 15. júla (WEBNOVINY) – Maďarsko zvažuje, že Medzinárodnému menovému fondu (MMF) predčasne splatí zostávajúcu časť úveru z roku 2008.

O zámere informoval guvernér maďarskej centrálnej banky György Matolcsy v liste adresovanom výkonnej riaditeľke fondu Christine Lagardeovej.

List zverejnila v pondelok centrálna banka na svojej internetovej stránke.

Matolcsy ďalej uviedol, že navrhne zatvorenie kancelárie zástupcu MMF v Budapešti, keďže podľa neho nie je potrebné, aby pokračovala vo svojej činnosti.

Medzinárodný menový fond a EÚ schválili Maďarsku v roku 2008 úverový program v objeme 20 mld. eur, ktorý pomohol najzadlženejšiu východoeurópsku krajinu zachrániť pred bankrotom.

Rokovania o novej preventívnej úverovej linke vlani uviazli na sporoch o neštandardnú hospodársku politiku vlády premiéra Viktora Orbána, ktorá podľa medzinárodných veriteľov nezabezpečí udržateľné zotavenie ekonomiky.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...