Maďarsko nemá problém s prístupom na finančné trhy

BUDAPEŠŤ 16. februára (WEBNOVINY) – Maďarsko nemá probléme s prístupom na finančné trhy, krajina však musí prihliadať na potenciálne riziká vyplývajúce z dlhovej krízy v eurozóne, vyhlásil vo štvrtok námestník maďarského ministra hospodárstva Roland Natran.

„Financovanie štátu prostredníctvom trhov je zabezpečené, neevidujeme žiaden trhový trend, ktorý by predstavoval hrozbu pre každodenné financovanie prostredníctvom trhov,“ povedal Natran a dodal, že „Medzinárodný nedostatok dôvery je faktor, ktorý si musíme uvedomovať“.

Výnosy, ktoré požadujú investori do maďarských štátnych dlhopisov, v poslednom čase klesli aj vďaka očakávaniam, že Budapešť začne čoskoro formálne rokovať o poskytnutí preventívnej úverovej linky od Medzinárodného menového fondu a EÚ, dodal predstaviteľ ministerstva hospodárstva. Krajina má podľa neho v tomto roku splatiť zahraničný dlh v objeme 4 mld. eur a väčšinu zdrojov na jeho refinancovanie chce získať na dlhopisových trhoch.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...