Maďarsko ponúklo bankám lacné úvery

BUDAPEŠŤ 3. apríla (WEBNOVINY) – Maďarská centrálna banka v utorok poskytla domácim bankám lacné dvojročné úvery v objeme 56 mld. HUF.

Ide o prvú tranžu v rámci programu pre banky, ktoré sa zaviazali udržať objem úverov pre podnikový sektor na úrovniach z decembra 2011. Maďarská centrálna banka minulý mesiac informovala, že úverová kapacita domácich bánk je najhoršia od nedávnej finančnej krízy.

Zotavenie maďarskej ekonomiky brzdia úsporné opatrenia, ktorými chce vláda znížiť rozpočtový deficit. Budapešť zároveň čelí právnemu sporu s Európskou komisiou po tom, čo vlani presadila zákon, ktorý podľa kritikov ohrozuje nezávislosť tamojšej centrálnej banky.

Spor s európskymi inštitúciami bráni aj začatiu rozhovorov o úverovom programe, ktorý chce Budapešť získať od EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...