Maďarsko predčasne splatilo MMF celý úver z roku 2008

BUDAPEŠŤ 12. augusta (WEBNOVINY) – Maďarsko v pondelok predčasne splatilo Medzinárodnému menovému fondu (MMF) sumu 2,15 mld. eur.

Krajina tak MMF splatila celý záchranný úver z roku 2008. V pondelok o tom informovalo maďarské ministerstvo hospodárstva.

Maďarsko sa dohodlo s EÚ a MMF na záchrannom programe v hodnote 20 mld. eur, aby sa v krízovom roku 2008 vyhlo insolventnosti. Medzi MMF a vládou Viktora Orbána, ktorá prišla k moci v roku 2010, však existujú rozpory.

Maďarská vláda sa usilovala ukončiť to, čo sama označuje za nadmerný zahraničný vplyv na hospodársku politiku krajiny. Poslednú splátku záchranného úveru malo Maďarsko uhradiť v treťom kvartáli budúceho roka. Predčasným splatením Maďarsko ušetrilo na úrokových platbách 3,5 mld. HUF.

(1 EUR = 298,43 HUF)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...