Maďarsko zavedie daň z finančných transakcií

BUDAPEŠŤ 5. apríla (WEBNOVINY) – Maďarská vláda plánuje zaviesť daň z finančných transakcií. Napísal to maďarský minister hospodárstva György Matolcsy v článku pre štvrtkové vydanie týždenníka Heti Válasz.

„Vo finančnom systéme neexistuje daň z transakcií. V čase, kedy presúvame daňové zaťaženie smerom k obratu a spotrebe, musíme zaviesť daň z finančných transakcií,“ napísal minister.

Matolcsy, ktorý je architektom série neštandardných ekonomických opatrení, však nepovedal nič podrobnejšie o načasovaní a výške dane z transakcií.

Medzi jeho predchádzajúce kroky patrí zavedenie najvyššej bankovej dane v Európe a program jednorazového splatenia hypotekárnych úverov v zahraničnej mene pri kurze, ktorý je v porovnaní s aktuálnym kurzom na trhu výhodnejší pre veriteľov. Tento program bankám spôsobil vysoké straty.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...