Maďarsko znížilo hlavnú úrokovú sadzbu

BUDAPEŠŤ 29. januára (WEBNOVINY) – Maďarská centrálna banka v utorok znížila svoju hlavnú úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov.

Pokračovala tak v cykle uvoľňovania menovej politiky s cieľom podporiť ekonomiku napriek varovaniam, že rizikom je inflácia a oslabovanie forintu.

Zníženie hlavnej sadzby o 25 bázických bodov na úroveň 5,5 % je v súlade s očakávaniami trhu. Hlavná úroková sadzba maďarskej centrálnej banky sa tak dostala najnižšie od novembra 2010.

Utorkové zasadanie centrálnej banky krajiny bolo predposledné pod vedením odchádzajúceho guvernéra Andrása Simora, ktorý odmieta znižovanie sadzieb presadzované skupinou stúpencov voľnej menovej politiky vymenovanou parlamentnou väčšinou vládnej strany Fidesz. Od začiatku cyklu uvoľňovania menovej politiky sa hlavná maďarská úroková sadzba znížila o 150 bázických bodov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...