Maďarský MOL kúpil v Česku vyše 100 benzíniek

3.7.2012

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) – Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL, do ktorej patrí aj slovenský Slovnaft, posilňuje svoje pôsobenie na českom trhu.

So spoločnosťami Bohemia Realty Company a Pap Oil čerpací stanice totiž v utorok podpísala sériu dohôd o odkúpení 124 čerpacích staníc siete Pap Oil.

„Investícia je v súlade so strategickým zámerom skupiny MOL posilniť jej pôsobenie na českom trhu a zvýšiť podiel na maloobchodnom trhu s palivami,“ informovala spoločnosť MOL. Výšku investície nezverejnila.

Po úspešnom zavŕšení akvizície bude MOL prevádzkovať na českom trhu 149 čerpacích staníc, čím sa s približne 5-percentným kombinovaným maloobchodným trhovým podielom stane piatym najväčším hráčom na trhu.

„Skupina MOL bude ďalej zvažovať všetky trhové príležitosti, celkovo by chcela v strednodobom horizonte dosiahnuť v Českej republike aspoň 10-percentný podiel v maloobchode s palivami,“ uviedla firma MOL.

Uzavretie aktuálnej akvizície je predmetom splnenia určitých podmienok, medzi inými aj získania kladného stanoviska českého protimonopolného úradu.

Skupina MOL v Českej republike pôsobí prostredníctvom spoločnosti Slovnaft Česká republika a je aktívna v maloobchode a veľkoobchode s ropnými produktmi. Slovnaft Česká Republika vlastní 25 čerpacích staníc, ktoré sú prevádzkované pod značkou Slovnaft.

Kým veľkoobchodný trhový podiel spoločnosti sa na tamojšom trhu odhaduje na 18 %, podiel v maloobchode predstavuje len 0,7 %.