Majiteľ AAA Auto Group predá väčšinový podiel vo firme

28.8.2012

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Majiteľ AAA Auto Group (AAG) Anthony James Denny predá väčšinový podiel vo firme, ponechať si plánuje už len menšinový balík akcií. Informovala o tom v utorok agentúra Mediafax.

Predaj sa týka približne 74 % akcií AAG, ktoré Denny drží prostredníctvom luxemburskej firmy Automotive Industries (AI). Zvyšných 22,44 % majú v rukách súkromní investori, zamestnanci a manažment spoločnosti.

Presný objem cenných papierov, ktoré chce majiteľ predať, zatiaľ podľa údajov Mediafaxu známy nie je, avšak objavil sa predpoklad, že si Denny ponechá minoritný podiel, ktorý kontroluje prostredníctvom AI.

Ako ďalej informuje Mediafax, rovnako je možné, že si ponechá aj 3,77 % v samotnej AAG, ktoré má v osobnom vlastníctve. Poradcami pri predaji budú spoločnosti PricewaterhouseCoopers a Patria Corporate Finance. Zmeny v štruktúre firmy by sa podľa Mediafaxu mali uskutočniť v priebehu jedného až dvoch rokov.

Skupina AAA Auto pôsobí na trhu 20 rokov. V súčasnosti prevádzkuje sieť 27 pobočiek v Českej republike, na Slovensku a v Rusku. V prvom polroku 2012 skupina predala spolu 25 841 áut, z čoho 18 341 bolo v Českej republike, 6 565 na Slovensku a 935 na ruskom trhu. Podľa auditovaných výsledkov predala v roku 2011 skupina AAA Auto 44 828 automobilov a jej celkové tržby predstavovali 276 mil. eur.