Martinský Volkswagen vyrobil 300-miliónty komponent

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Martinský závod spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s. vyrobil 300-miliónty komponent.

Jubilejným komponentom sa stalo teleso diferenciálu, ktoré sa v bratislavskom závode montuje do prevodoviek vozidiel značiek Volkswagen, Audi, Seat a Škoda. Informoval o tom hovorca spoločnosti Vladimír Machalík.

Podľa Volkswagenu vyrobiť prvých 200 mil. komponentov trvalo závodu 10 rokov od jeho založenia v roku 2000.

„Ďalších 100 miliónov sme dokázali vyrobiť za tri roky,“ dodal vedúci martinského závodu Werner Landau. V minulom roku vyrobil martinský závod 28,85 mil. komponentov, pričom vyše 93 % produkcie smeruje na export.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 21 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí, pričom v martinskom závode je zamestnaných viac ako 800 zamestnancov. Portfólio závodu v Martine pozostáva z výroby komponentov pre podvozky ako sú brzdové kotúče, brzdové bubny, náboje a závesy kolies.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...