Mazda Finance je ďalšia značka v portfóliu UniCredit Leasing

29.11.2013

BRATISLAVA 29. novembra (WBN/PR) – Mazda Finance sa v polovici novembra 2013 stala novou kooperačnou značkou v rámci ponuky financovania UniCredit Leasing. Spolupráca medzi spoločnosťami UniCredit Leasing a Mazda zahŕňa nielen celý slovenský, ale zároveň taktiež český trh, na ktorom sa UniCredit Leasing stal výhradným poskytovateľom značkového financovania. Okrem financovania automobilov Mazda jednotlivým zákazníkom pod značkou Mazda Finance bude spolupráca zahŕňať i financovanie skladových zásob regionálnych dílerov v oboch krajinách.

„Naša spoločnosť sa v oblasti značkového financovania strategicky zameriava nielen na nárast obchodov, ale aj na ďalší rozvoj, a to najmä v oblasti rozširovania spolupráce s importérmi. Vďaka nášmu individuálnemu prístupu k jednotlivým značkám a partnerom sa dokážeme lepšie prispôsobiť ako podmienkam na trhu, tak i potrebám našich zákazníkov. Našu víziu získavania nových kooperácií sa nám darí úspešne napĺňať, o čom svedčí aj nové značkové financovanie Mazda Finance, v rámci ktorého našim zákazníkom už v najbližšej dobe predstavíme prvé kampane k financovaniu vozidiel tejto značky,“ uviedol Dušan Keketi, podpredseda predstavenstva UniCredit Leasing Slovakia, zodpovedný za oblasť obchodu.

„Spojenie značky Mazda s takou značkou ako je UniCredit Leasing považujeme za prínosné pre obe strany. Za nás môžem iba povedať, že dvorný dodávateľ financovania je pre nás vždy súčasťou nášho tímu, a to nielen tým, že budeme vystupovať pod spoločným názvom Mazda Finance, ale predovšetkým kvalitou spolupráce, ktorú by mala oceniť ako dílerská sieť, tak i náš koncový zákazník,“ dopĺňa Alexej Kiriakovský, generálny riaditeľ spoločnosti Mazda pre Slovensko a Českú republiku.

Slovensko a Česká republika sa stali po Rakúsku a Rumunsku už treťou, resp. štvrtou európskou krajinou, v ktorej sa podarilo nadviazať spoluprácu medzi skupinou UniCredit a spoločnosťou Mazda. Vozidlá značky Mazda sú, okrem dobrej spoľahlivosti, známe atraktívnym a elegantným dizajnom a inovatívnymi technológiami. V roku 2012 bola na trh uvedená Mazda CX-5 – prvé vozidlo tzv. šiestej generácie Mazda. Jej najnovšími prírastkami sú Mazda6 a nová Mazda3. Za tento rok predala Mazda na slovenskom trhu už 687 vozidiel a zaznamenala 5 % nárast predaja oproti minulému roku.

UniCredit Leasing Slovakia je lízingová spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na slovenskom lízingovom trhu od roku 1996 a je súčasťou finančnej skupiny UniCredit. Je jedným z popredných hráčov na domácom trhu, stabilne umiestneným v rámci vrcholných pozícií už niekoľko rokov. Dnes sa môže spoľahnúť na tím lízingových profesionálov s odbornými znalosťami domáceho finančného trhu, s podporou jednej z najväčších medzinárodných finančných sietí v Európe. S cieľom sprístupniť svoje produkty a služby bližšie k zákazníkom, spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia zriadila sieť 13 obchodných miest po celom Slovensku: v Bratislave, Banskej Bystrici, Dunajskej Strede, Komárne, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rožňave, Trenčíne, Trnave a v Žiline. www.unicreditleasing.sk

UniCredit je vedúcou európskou komerčnou bankou so silnými koreňmi v 20 krajinách. Naša celková celosvetová sieť zahŕňa približne 50 trhov s viac než 9 080 pobočkami a viac než 150 000 zamestnancami (k 30. júnu 2013). V regióne strednej a východnej Európy UniCredit riadi najväčšiu medzinárodnú bankovú sieť s viac ako 3 600 pobočkami. Skupina pôsobí v Azerbajdžane, Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Chorvátsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Taliansku, Turecku a na Ukrajine.