Medzi Košicami a Prešovom vyrastie nový priemyselný park

KOŠICE 26. júla (WEBNOVINY) – Logisticko-priemyselný park Nová Polhora s rozlohou takmer 40 hektárov má vyrásť pri diaľnici medzi Košicami a Prešovom v katastri obce Nová Polhora v okrese Košice okolie.

Parku postaví košická spoločnosť Nová Polhora Invest.

„Do výstavby parku plánujeme investovať okolo 112 miliónov eur a financovanie máme zabezpečené zo slovenských bankových zdrojov,“ uviedol na otázky agentúry SITA manažér projektu Pavol Cangár. Doložil, že by tu malo nájsť prácu okolo 1250 ľudí.

Na niektoré časti už bolo územné konanie, pracuje sa na projektoch na stavebné objekty.

„Očakávame, že výstavba šiestich hál a administratívnych objektov s celkovou podlahovou plochou 182 598 štvorcových metrov sa začne na budúci rok. Súčasťou bude aj 492 parkovacích miest,“ povedal Cangár.

Predpokladaný termín ukončenia výstavby je september 2015. Ako vyplýva zo zámeru, prednosťou Logisticko-priemyselného parku Nová Polhora je situovanie medzi krajské mestá Košice – Prešov a pri diaľnici.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...