Mení sa výška minimálnych sociálnych odvodov

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Od začiatku budúceho roka sa živnostníkom a dobrovoľne poisteným osobám, ktoré platia povinné sociálne poistenie, mení výška odvodov.

Zvýši sa totižto minimálny a maximálny vymeriavací základ. Ako uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, minimálny vymeriavací základ vzrastie zo súčasných 393 eur na 402,5 eura.

Minimálne poistné pre povinne poistenú samostatne zárobkovo činnú osobu (SZČO) tak bude od prvého januára budúceho roka 133,42 eura mesačne, čo je o 3,15 eura viac ako v súčasnosti.

Maximálny vymeriavací základ, ktorý je aktuálne 3 930 eur, stúpne od nasledujúceho roka na 4 025 eur. Maximálne poistné pre SZČO tak bude predstavovať 1 334,28 eura.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...