Merkelová bude pred summitom EÚ rokovať s Montim a Rajoyom

BERLÍN 30. januára (WEBNOVINY) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová v nasledujúcich dňoch v Berlíne privíta svojho talianskeho a španielskeho náprotivka, s ktorými bude rokovať v rámci príprav na budúcotýždňový summit Európskej únie v Bruseli.

Na stredajšom pravidelnom brífingu o tom informoval Merkelovej hovorca Steffen Seibert.

Kancelárka sa podľa neho vo štvrtok napoludnie stretne s talianskym premiérom Mariom Montim, s ktorým bude hovoriť o „ekonomickej situácii v Taliansku a stave tamojších reforiem“. Očakáva sa, že lídri po rokovaní vydajú spoločné vyhlásenie. V pondelok do Berlína zavíta predseda španielskej vlády Mariano Rajoy, ktorého by mali sprevádzať viacerí ministri.

Lídri EÚ sa v dňoch 7. a 8. februára zídu na mimoriadnom zasadnutí Európskej rady v Bruseli, kde budú pokračovať v rokovaniach o rozpočtovom rámci dvadsaťsedmičky na roky 2014 až 2020. Stály predseda rady Herman Van Rompuy vyjadril nádej, že po neúspechu z novembrového summitu sa konečne podarí prekonať nezhody okolo rastu výdavkov a členské krajiny pristúpia na kompromisné riešenie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...