Merkelovej strana chce obmedziť ECB v kupovaní dlhopisov

BERLÍN 16. novembra (WEBNOVINY) – Nemecká Kresťanská demokratická únia (CDU) kancelárky Angely Merkelovej chce obmedziť možnosť Európskej centrálnej banky (ECB) kupovať vládne dlhopisy zadlžených krajín.

V piatok o tom informovali noviny Financial Times Deutschland. „Základné oprávnenie ECB kupovať neobmedzené množstvo dlhopisov, ak zadlžené krajiny splnia podmienky v rámci Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM), môže byť iba dočasným nástrojom,“ informuje Financial Times Deutschland.

CDU by podľa očakávaní malo na svojom stretnutí 5. decembra schváliť návrh, ktorý hovorí, že ponuka kupovať dlhopisy zo strany ECB musí byť čisto dočasného charakteru, uviedli Financial Times Deutschland.

„Európska centrálna banka je nezávislá a jej povinnosťou je aj naďalej ochrana menovej stability. Táto inštitúcia nie je pre vlády nástrojom financovania,“ uvádza sa v texte návrhu.

Ochotu kupovať neobmedzené množstvo dlhopisov za určitých podmienok avizovala ECB v septembri a významne tak upokojila trhy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...