Microsoft už po šiesty raz ocenil najlepšie riešenia

4.5.2012

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – Spoločnosť Microsoft už po šiesty raz ocenila najlepšie zákaznícke riešenia svojich partnerov. ‘Microsoft IndustryAwards‘ sa udeľujú za riešenia využívajúce inovatívne technológie spoločnosti Microsoft.Ocenenia oficiálne odovzdal generálny riaditeľ Microsoft Slovakia Peter Čerešník.

Tento rok sa do 6 kategórií prihlásilo 14 partnerov s 21 zákazníckymi riešeniami.Ceny si opäť spoločne s partnermi prebrali aj ich zákazníci. Okrem víťazov boli v daných kategóriách ocenení aj finalisti.

Víťazi jednotlivých kategórií získavajú oprávnenie používať logo, plaketu a diplom Microsoft IndustryAwards 2012 – Winner a marketingový balík „SolutionDay“, ktorý zahŕňa prenájom Technologického centra spoločnosti Microsoft na jeden deň. Finalisti získavajú oprávnenie používať logo a diplom Microsoft IndustryAwards 2012 – Finalist.

Samotné odovzdanie cien sa konalo v Technologickom centre spoločnosti Microsoft, kde ich oficiálne odovzdal generálny riaditeľ Peter Čerešník.

„Prestíž Microsoft IndustryAwards sa nezväčšuje iba počtom ročníkov, ale každou sezónou hlavne technicky náročnejšími a vyspelejšími riešeniami. Nesmierne ma teší, že so všetkými našimi partnermi pracujeme v úzkej symbióze a o to radšej potom najdokonalejšie projekty vidíme ocenené. Už v poradí šiestykrát sme poďakovali za prínos a rozvoj slovenského podnikateľského prostredia,“ uviedol generálny riaditeľMicrosoft Slovakia Peter Čerešník.

Výsledky Microsoft IndustryAwards 2012 v Slovenskej republike

1. Najlepšie “Cloud Computing” riešenie.
S&T Slovakia s. r. o.
Microsoft Dynamics CRM v Cloude pomáha riadiť spokojnosť zákazníkov spoločnosti Sodexo.
(Sodexo s. r. o.)

2. Najlepšie riešenie zníženia nákladov na prevádzku.
GRADIENT SLOVAKIA, spol. s r.o.
Automatizácia procesov schvaľovania pre dokumenty, elektronické formuláre a zmluvy v spoločnosti Orange. (Orange Slovensko, a.s.)

Finalista: SOFTIP, a.s.: Upgradedatawarehouse systému Všeobecnej úverovej banky. (VÚB, a.s.)

3. Najlepšie riešenie migrácie na Microsoft platformu.
Millennium 000, spol. s r.o.
Orange inovoval svojim zamestnancom a zástupcom predajnej siete informačnú databázu. (Orange Slovensko, a.s.)

4. Najlepšie riešenie pre štátnu správu, samosprávu a akademickú sféru.
TEMPEST a.s.
Národné dopravné informačné centrum – overovacie riešenie.
(Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky)

Finalisti:ANASOFT APR, spol. s r.o.: Elektronický obchodný vestník. (Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky)
Millennium 000, spol. s r. o.:TIPOS prináša novú kvalitu do predaja vstupeniek cez internet. (TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.)

5. Najefektívnejšie riešenie podnikového informačného systému.
WBI, s.r.o.
Prechod na Microsoft Dynamics NAV 2009 s prepojením na Microsoft SharePoint 2010 pomáha pri raste a zvyšovaní efektivity v Nemocnici Poprad. (Nemocnica Poprad, a.s.)

Finalista: GratexInternational, a.s.,Riadenie elektrotechnickej výroby vo firme Elcom pomocou Microsoft Dynamics NAV. (ELCOM, spoločnosť s ručením obmedzeným, Prešov)

6. Najinovatívnejšie riešenie s použitím Microsoft technológií.
TEMPEST a.s.
Vzdelávacia hra Milión. (Nadácia Slovenskej sporiteľne)

Finalista: Atos IT Solutions and Services s.r.o.: Výpis z obchodného registra na pracoviskách notárov. (Notárska komora Slovenskej republiky)