Mier v Gaze znížil cenu ropy, zlato mierne stúplo

KURZ:
(1 EUR = 1,2893 USD)NEW YORK 23. novembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok klesli. Objem obchodov však bol veľmi malý, keďže finančné trhy v USA boli pre Deň vďakyvzdania zatvorené.

Na ceny ropy pôsobilo uzatvorenie prímeria v Gaze, ktoré zmiernilo obavy o dodávky. Okrem toho nepriaznivé údaje o priemysle v Európe utlmili optimistické údaje z Číny.

Januárové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 31 centov čiže o 0,3 % na 110,55 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy do 18:15 GMT klesla o 23 centov na 87,15 USD za barel, ale trhy v USA formálnu uzatváraciu cenu nezverejnili a urobia tak až v piatok večer.

Cena zlata vo štvrtok oscilovala v intervale 5 USD za uncu. Podporili ju nákupy zo strany centrálnych bánk a slabší dolár. Euro voči americkej mene posilnilo, keďže európski lídri signalizovali väčšiu možnosť rýchleho dosiahnutia dohody o pomoci Grécku. Spotová cena zlata sa do 19:03 GMT stúpla o 0,1 % na 1 728,94 USD za uncu. Dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy posilnili o 4,60 USD na 1 728,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...