Miera nezamestnanosti v USA klesla na štvorročné minimum

WASHINGTON 8. marca (WEBNOVINY) – Zamestnávatelia v USA vytvorili vo februári oveľa viac pracovných miest, než sa očakávalo, a miera nezamestnanosti v krajine klesla na štvorročné minimum.

Americké ministerstvo práce v piatok informovalo, že americký súkromný sektor bez sektora poľnohospodárstva vytvoril v druhom mesiaci tohto roka 236 tis. pracovných miest, zatiaľ čo analytici očakávali, že vznikne 160 tis. miest.

Miera nezamestnanosti sa znížila na 7,7 % z januárových 7,9 % a dostala sa tak najnižšie od decembra 2008.

Tieto údaje tak podľa agentúry Reuters naznačujú, že ekonomika má dosť sily, aby zvládla negatívne dopady vyšších daní a rozsiahlych škrtov vládnych výdavkov. Z jednotlivých sektorov sa najviac darilo stavebníctvu, v ktorom vo februári vzniklo 48 tis. pracovných miest po raste o 25 tis. v januári.

Zamestnanosť v priemysle vzrástla o 14 tisíc. V maloobchode sa zvyšovala ôsmy mesiac po sebe, keď vo februári poskočila o 23 700. Vládny sektor aj naďalej rušil pracovné miesta, keď sa v druhom mesiaci zbavil 10 tis. miest po poklese o 21 tis. miest v januári.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...