Milex ukončí výrobu tavených syrov, časť ľudí prepustí

17.7.2012

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Spoločnosť Milex Nové Mesto Nad Váhom, a.s. plánuje do roku 2013 prepustiť 165 ľudí, dôvodom je ukončenie výroby tavených syrov.

Tá sa má presunúť do závodu v českom Hodoníne. Firma súčasne plánuje v Novom Meste nad Váhom rozšíriť logistické centrum, ktoré bude obsluhovať Českú a Slovenskú republiku.

Ako agentúru SITA informovali predstavitelia spoločnosti, približne 30 ľudí nájde prácu v rozšírenom logistickom centre, ďalších niekoľko desiatok dostane ponuku pracovať v závode v Hodoníne.

„Všetkým našim zamestnancom v Novom Meste nad Váhom ponúkneme maximálnu pomoc pri hľadaní novej práce. Naša spoločnosť bude priamo spolupracovať s personálnou agentúrou a sme v kontakte aj s inými zamestnávateľmi v regióne,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Miroslav Maňásek.

Výroba tavených syrov v Novom Meste nad Váhom sa bude v tomto roku postupne utlmovať, jej úplné ukončenie je naplánované na začiatok roka 2013.

„Zmena obchodného modelu spoločnosti v Novom Meste nad Váhom sa deje v záujme centralizácie výroby, zvyšovania kvality a vytvárania technologických synergií, s cieľom lepším spôsobom poskytovať služby svojím klientom,“ skonštatovali predstavitelia spoločnosti. Na závod podniku v Liptovskom Mikuláši nebudú mať zmeny žiaden priamy dopad.