Miliardár Andrej Babiš kúpil najväčšie nemecké pekárne

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Talianska spoločnosť Barilla, ktorá je najväčším svetovým výrobcom cestovín, predáva českej skupine Agrofert svoju nemeckú sieť pekární Lieken.

Barilla to uviedla vo svojom pondelkovom vyhlásení, finančné detaily transakcie však nezverejnila. Dohodu ešte musí schváliť protimonopolný úrad Európskej únie.

Lieken zamestnáva zhruba 4 700 ľudí a je najväčšou pekárenskou skupinou v Nemecku. Od roku 2002 bol súčasťou Barilly, ktorá ho získala v rámci akvizície iného pekárenského reťazca, Kamps.

Talianska skupina svoj zámer predať Lieken oznámila už v júni minulého roka. Plánuje sa totiž zamerať hlavne na cestoviny a potraviny s vysokou ziskovou maržou.

Holding Agrofert miliardára Andreja Babiša už podniká v pekárenskom priemysle v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Agrofert, ktorý vlastní aj pekárne Penam, chcel kúpiť aj najväčšie pekárne v Českej republike United Bakeries. Z obchodu ale zišlo, proti transakcii sa totiž postavil slovenský Protimonopolný úrad.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...