Miliardár Warren Buffett môže prevziať spoločnosť Heinz

BRUSEL 3. júna (WEBNOVINY) – Investičná spoločnosť Berkshire Hathaway amerického miliardára Warrena Buffetta a firma 3G Capital môžu prevziať legendárneho výrobcu kečupov Heinz.

Transakciu za 28 mld. USD v pondelok potvrdila Európska komisia (EK).

Vzhľadom na existenciu dôveryhodnej konkurencie nie sú dôvody na obavy, že navrhovaná akvizícia ohrozí hospodársku súťaž, uviedla EK vo vyhlásení.

Berkshire Hathaway a 3G Capital oznámili plán prevzatia spoločnosti Heinz vo februári. Warren Buffett v tom čase tvrdil, že pôjde o vôbec najväčšiu akvizíciu v dejinách potravinárskeho priemyslu.

Investori ponúkli akcionárom spoločnosti Heinz 72,50 USD za akciu, čo zodpovedalo sume 23,2 mld. USD v hotovosti. Vrátane prevzatia záväzkov sa hodnota transakcie vyšplhala na 28 mld. USD. Podľa agentúry AFP globálne tržby potravinárskeho koncernu vlani predstavovali 11,6 mld. USD.

(1 EUR = 1,3008 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...