Home

Nachádzate sa tu

Miloš Kmety

 

Po 11 ročnej práci na Slovenskej technickej univerzite bol pri zakladaní spoločnosti ÖMV v SR a tiež 4 roky v Českej republike. 5 rokov viedol poisťovňu Generali, potom 8 rokov riadil Európsku cestovnú poisťovňu. V súčasnosti pôsobí ako nezávislý poradca a analytik v oblasti cestovného poistenia.

 

Je obecným trendom ustupovať od papiera a uprednostňovať všetku komunikáciu, nákupy, ponuky, výberové konania atď. až po poisťovanie on-line. Teda prostredníctvom elektronickej komunikácie na počítači, tablete alebo smart telefóne. Tomuto trendu sa podriaďujeme všetci, klaniame sa mu ako modle.

Cestovanie

Zaokrúhlene povedané, 700 000 z nás cestuje každý rok prostredníctvom niektorej slovenskej cestovnej kancelárie. A opakovane rozmýšľame nad tým, čo sa stane, ak tá moja skrachuje. Štát na nás jednoduchých dovolenkárov nezabudol, a v duchu smernice Rady ES z 13. júla 1990 č.

Vŕtanie zubov

V ostatnom čase sa objavuje nová skupina turistov, ktorá je typická tým, že nejde s prúdom, ale stále ešte cestuje do oblastí, ktorým sa väčšina ľudí vyhýba.  Napriek poklesu turistov v Tunise, očakáva sa cca -30%, stále tu je tých zvyšných 70% a stále sú aj takí, ktorí sa na cestu rozhodnú aj te

pláž

Napriek rozbehnutej dovolenkovej sezóne a deťom na prázdninách nás ostatné útoky teroristov a nepokojná situácia v Grécku nútia opakovane sa zamýšľať nad našou dovolenkovou destináciou. Zvolili sme si správne? Vrátim sa živý a zdravý aj s mojou rodinou?

Škaredé vyhliadky

V súvislosti s insolventnosťou štyroch cestovných kancelárii v roku 2013 je správa o zatiaľ jednej, ktorá musela ukončiť činnosť z tohto dôvodu v tomto roku, vlastne správou dobrou. Nie je dobrou správou, že ukončila činnosť práve v prvej dekáde júla, a ešte nevieme ako sa vyvinie celá letná sezóna 2014.

Poistite sa

Je veľa definícii, veľa opisov, avšak málo sedliackym rozumom vysvetlených myšlienok, ktoré sa za tým skrývajú.  Dôvodov si viem predstaviť viac, mám však sklon veriť, že to väčšine populácie vyhovuje tak ako to je, a preto to nerieši.

Lyžiar naopak

V branži to už tak býva, že svoje prvé obchodné úspechy nachádzame v okruhu svojich známych, priateľov a rovesníkov. Podobne som i ja najprv zásoboval  pohonnými hmotami a mazivami štyridsiatnikov, neskôr päťdesiatnikov a dnes poisťujem šesťdesiatnikov. Vždy som sa s miernym dešpektom díval na tých starcov, dnes som medzi nimi a zisťujem, že to je vek, kedy si  už môžete dovoliť viac si užívať, viac športovať, viac cestovať  ako tomu bolo v časoch, keď si Vás vyžadovala celého Vaša rodina.

Bazaar v Káhire

Sú krajiny, do ktorých cestujeme na dovolenku, naozaj bezpečné? A sú destinácie, pred ktorými nás varujú médiá a úrady kvôli potenciálnemu riziku skutočne také nebezpečné, ako nás presviedčajú? Cestovať alebo necestovať do Tuniska, Egypta, či do Grécka?

Rozcestník

Mýty o poistení a jeho pôvodný zmysel. Rušný život v ostatných 200 rokoch a snaha o maximalizáciu zisku nás priviedli k mnohým interpretáciám, odporujúcim pôvodným úmyslom. Snaha o jednostranné výklady, až poistné podvody, je v podstate produkt našej nedostatočnej znalosti predmetu veci.