Minimálna mzda sa od januára zvýši na 327,2 eura

BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Minimálna mzda sa od začiatku budúceho roka zvýši z 317 eur na 327,2 eura. Najnižšia hodinová sadzba tak vzrastie zo súčasných 1,822 eura na 1,88 eura. Vyplýva to z nariadenia vlády o stanovení sumy minimálnej mzdy na rok 2012, ktoré bude účinné od 1. januára budúceho roka.

Zvýšenie minimálnej mzdy o 3,2 % kopíruje mieru rastu priemernej mzdy na Slovensku v minulom roku. S takouto úpravou najnižších zárobkov nesúhlasili odborári, ktorí žiadali zvýšiť minimálnu mzdu od začiatku januára budúceho roka o 4,1 %.

Zamestnávatelia pritom požadovali, aby sa najnižšie zárobky aj v budúcom roku ponechali na súčasnej úrovni 317 eur.
Od začiatku tohto najnižšie mzdy vzrástli o tri percentá na 317 eur. Tohtoročný trojpercentný nárast najnižších miezd pritom zodpovedá rastu priemernej mzdy na Slovensku v roku 2009.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...