Minister financií Kažimír zabodoval, je najlepším nováčikom

22.11.2012

LONDÝN 22. novembra (WEBNOVINY) – Najlepším ministrom financií v rámci krajín EÚ je Nemec Wolfgang Schäuble.

Vyplýva to z každoročne zostavovaného rebríčka denníka Financial Times (FT), ktorý u 19 ministrov hodnotil ich dôveryhodnosť pre finančné trhy, ich ekonomické výsledky a politické schopnosti.

Sedemčlenná porota na druhé miesto za Schäubleho zaradila Švéda Andersa Borga, ktorý zvíťazil minulý rok. Na treťom mieste skončil šéf poľského rezortu financií Jaceka Rostowského, ktorý tak obhájil svoju minuloročnú pozíciu.

Slovenský minister financií Peter Kažimír skončil v rebríčku FT, ktorý zverejnili vo štvrtok, ako najlepší nováčik na siedmom mieste a nadviazal tak na minuloročné šieste miesto svojho predchodcu Ivana Mikloša.

Kažimír síce podľa FT nie je na tom dobre po stránke dôveryhodnosti, no jeho ekonomické výsledky sú podľa poroty úplne najlepšie spomedzi všetkých hodnotených.

Vplyvné periodikum ho v stručnom popise porovnáva s jeho predchodcom vo funkcii Jánom Počiatkom, ktorý podľa FT rád jazdil po Bratislave na motorke, kým Kažimir ma povesť skromného človeka starajúceho sa o svoju mladú rodinu.

Kažimír okrem iných nechal za sebou svojho českého rezortného kolegu Miroslava Kalouska (11.), ktorý je podľa poroty naopak najdôveryhodnejší, Rakúšanku Mariu Fekterovú (14.) i maďarského ministra financií Györgya Matolcsyho, ktorý skončil na 18. a teda predposlednom mieste rebríčka. Za ním ocitol už iba Španiel Luis de Guindos.