Minister Jahnátek odmieta, že má ísť robiť šéfa do SPP

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek popiera pravdivosť medializovaných informácií o svojom možnom odchode do Slovenského plynárenského podniku (SPP) po vstupe nového investora, kde by sa mal stať novým šéfom.

Podľa týchto špekulácií by ho následne vo funkcii ministra mal nahradiť bývalý šéf rezortu pôdohospodárstva Stanislav Becík. „Je to nejaký nezmysel,“ povedal Jahnátek.

Novým 49-percentným akcionárom SPP by sa mala stať česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH). Tá by mala od spoločností GDF Suez a E.ON Ruhrgas kúpiť ich firmu Slovak Gas Holding B.V., prostredníctvom ktorej vlastnia 49 % akcií plynární.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) ako vykonávateľ akcionárskych práv 51-percentného podielu SPP sa so spoločnosťou EPH, ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetínský a Petr Kellner a slovenská investičná skupina J&T, už dohodlo na predbežných princípoch budúcej akcionárskej zmluvy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...