Minister Kažimír ocenil zdaňovanie, ktoré chystá Španielsko

10.10.2012

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Španielsko zatiaľ podľa ministra financií Petra Kažimíra nenaznačilo, že by chcelo požiadať o medzinárodnú pomoc. Ako dodal, Španieli chystajú tvrdé opatrenia, za ktoré si od medzinárodných inštitúcií vyslúžili pochvalu.

„Španielsko po debate, ktorú som absolvoval v pondelok, nevyslalo minimálne žiadny signál smerom k tomu, že by potrebovali pomoc. Naopak, keby ste počuli ten zoznam daní, čo všetko ide pravicová španielska vláda zdaňovať, tak by ste boli veľmi prekvapení,“ povedal Kažimír.

Španielsku vládu podľa ministra momentálne chvália Európska komisia, Európska centrálna banka aj Medzinárodný menový fond za progres v opatreniach, ktoré už prechádzajú aj národným parlamentom.

„Tam je to vnímané, že sa naozaj blýska na lepšie časy,“ dodal minister, podľa ktorého štrukturálne problémy v Španielsku spojené s realitnou bublinou a vysokou nezamestnanosťou pretrvávajú, reakcia španielskej vlády je však zatiaľ vnímaná ako dostatočná. Španielsko nemusí viac šetriť, zhodli sa ministri financií.