Ministerku Zvolenskú, podľa poisťovní nezaujíma názor ľudí

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) je smutné, že ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú viac ako názor ľudí na vytvorenie jednej zdravotnej poisťovne, ktorá zhorší fungovanie zdravotníctva za cenu stoviek miliónov eur, trápi to, že verejnú mienku niekto zisťuje.

ZZP združujúce Dôveru a Union z.p. tak reagovalo na ministerkino vyjadrenie na margo jeho prieskumu, podľa ktorého až 85 % z tisíc opýtaných je za zachovanie viacerých zdravotných poisťovní.

Ministerka v reakcii na výsledky zisťovania v stredu uviedla: „Ja sa hlavne veľmi teším, že sa všetci skladáme v dostatočnej miere na zdravotné poistenie na to, aby zdravotné poisťovne na tú istú tému pomaly každý deň robili prieskum“.

Združenie namieta, že slová o „skladaní sa nás všetkých“ nikdy nezaznejú pri prieskumoch až tisícnásobne drahších, či pri predražených analýzach a zdravotníckych prístrojoch.

„No je to zároveň aj pochopiteľné, veď o názor poistenca tu nejde. Naopak, je neželaný. Rovnako je preto zrejmé, že ani ekonomická analýza, či právna analýza rizík spojených s vyvlastnením poisťovní, túto vládu nezastaví,“ skonštatovala prezidentka ZZP Katarína Kafková. Ako priblížila, na prieskum, ktorý si dali zrealizovať, prispel každý klient súkromnej zdravotnej poisťovne sumou 0,00014 eura. Poistencov štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) nestál ani cent. Do samotného prieskumu boli však zahrnutí klienti všetkých troch poisťovní, najväčší podiel pritom mali práve poistenci VšZP.

Podľa prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť TNS od 15. do 22. februára na vzorke tisíc respondentov, sa za možnosť voľby zdravotnej poisťovne vyslovilo 85 % z nich. Približne 73 % opýtaných by pritom milióny eur, ktoré vláda zaplatí či už za odkúpenie alebo vyvlastnenie súkromných zdravotných poisťovní, radšej investovalo do rekonštrukcie slovenských nemocníc. S krokom vlády súhlasilo len 10 % respondentov. Prieskum na rovnakú tému si nechalo ZZP urobiť už v septembri minulého roka. Vtedy sa za pluralitu poisťovní vyjadrilo 81 % respondentov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...