Ministri eurozóny sa nateraz o Grécku nedohodli

BRUSEL 21. novembra (WEBNOOVINY) – Ministri financií eurozóny ukončili svoje stretnutie v Bruseli bez konečnej dohody.

Dosiahli však pokrok pri rozhodovaní o tom, ako znížiť verejný dlh Grécka. Povedal to šéf skupiny ministrov Jean-Claude Juncker s tým, že je potrebná ďalšia technická príprava, stretnutie preto bude pokračovať v pondelok 26. novembra.

„Euroskupina mala rozsiahlu debatu a pokročila v hľadaní konzistentného balíka vierohodných iniciatív s cieľom dosiahnuť udržateľnosť dlhu gréckej vlády,“ informoval Juncker po takmer 12 hodinách nepretržitých rokovaní.

Ministri financií počas nich „vyjadrili spokojnosť s tým, že všetky požadované kroky gréckej vlády boli vykonané, a pochválili grécke úrady a občanov za úsilie“, dodal šéf euroskupiny.

„Stretnutie sa prerušilo, aby bola možná technická príprava niektorých prvkov tohto balíka,“ vysvetlil Juncker s tým, že rozhovory budú pokračovať budúci týždeň v pondelok.

Fakt, že ministri eurozóny nedospeli k dohode, sa odrazil aj na spoločnej mene. Euro na výsledky rokovaní zareagovalo poklesom voči americkému doláru o 0,4 % na úroveň 1,2773 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...