MMF zamietol Maďarsku flexibilnú úverovú linku

BRUSEL 30. januára (WEBNOVINY) – Žiadosť Maďarska o flexibilnú úverovú linku Medzinárodný menový fond (MMF) zamietol. V stredu o tom informoval maďarský premiér Viktor Orbán.

„Maďarsko požiadalo o flexibilnú úverovú linku a MMF povedal definitívne ´nie´,“ uviedol Orbán. „Rokovania sú naďalej otvorené, k tomu ´nie´sme ale veľmi blízko,“ povedal Orbán a dodal, že podľa MMF potrebuje krajina úvery a nie flexibilnú úverovú linku.

„Pôjdeme na finančné trhy ešte tento mesiac, alebo začiatkom budúceho,“ vyhlásil Orbán.“Na čo by sme potrebovali akýkoľvek druh úveru od MMF, keď sme schopní financovať svoje potreby na finančných trhoch,“ uviedol ďalej

Flexibilná úverová linka slúži ako ochranná rezerva pred vonkajšími otrasmi na finančných trhoch. Fond ju poskytuje finančne stabilným krajinám, kde nepredpokladá vážnejšie politické problémy. Na rozdiel od záchranných úverov MMF nespája flexibilnú úverovú linku s prísnymi podmienkami.

Predstavitelia Maďarska ďalej uviedli, že predčasne splatili tranžu úveru od MMF a EÚ v hodnote 607 mil. eur. Maďarsko spláca úver, ktorý dostalo v roku 2008 v hodnote 20 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...