Moody’s bude monitorovať, ako Taliansko reformuje ekonomiku

MILÁNO 29. apríla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s bude monitorovať schopnosť novej talianskej vlády reformovať ekonomiku.

Povedal to v pondelok predstaviteľ ratingovej agentúry v rozhovore pre taliansky denník La Repubblica.

„Budeme si musieť overiť záväzok novej vlády a jej schopnosť presadiť rozsiahle štrukturálne reformy, ktoré krajina potrebuje na zlepšenie úverovej dôveryhodnosti,“ povedal Dietmar Hornung z agentúry Moody’s. Dodal, že situácia je aj naďalej zložitá.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s potvrdila rating dlhodobých záväzkov talianskej vlády na stupni Baa2. Tomuto hodnoteniu však ponechala negatívny výhľad. Pod potvrdenie ratingu dlhodobých záväzkov sa podľa agentúry Moody’s podpísali nízke náklady na získanie prostriedkov na finančných trhoch, ktoré, v prípade, že sa ich podarí udržať, poskytnú vláde viac času na zavedenie reforiem a zároveň umožnia obnoviť ekonomický rast.

Hrozbou však ostáva bankový sektor, ktorý má nízku ziskovosť a obmedzený prístup na finančné trhy. To nepriamo zvyšuje náklady financovania pre malé a stredné podniky. Preto agentúra Moody’s pridelila ratingu dlhodobých záväzkov negatívny výhľad.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...