Moody´s prekvapila trhy, znížila rating Talianska

WASHINGTIN 13. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v piatok prekvapila trhy tým, že znížila rating vládnych záväzkov Talianska o dva stupne na úroveň Baa2 a upozornila, že by rating krajiny mohla zhoršiť ešte viac. Rating krajiny sa tak dostal iba dva stupne nad špekulatívne pásmo.

„Rating záväzkov Talianska by sa mohol ešte viac znížiť v prípade dodatočného podstatného zhoršenia ekonomickej perspektívy krajiny alebo v prípade problémov pri realizácii reforiem,“ varovala agentúra.

Podľa Moody’s dôvodom zníženia ratingu Talianska je zvýšená citlivosť krajiny na rizikové politické udalosti, ako prípadný odchod Grécka z eurozóny alebo ďalšia žiadosť Španielska o pomoc.

Na druhej strane úspešná realizácia ekonomických reforiem a fiškálnych opatrení, ktoré posilnia perspektívu rastu talianskej ekonomiky, by mohli viesť k prideleniu stabilného výhľadu ratingu Talianska, uviedla agentúra.

Načasovanie zhoršenia úverovej spoľahlivosti krajiny nemohlo byť horšie, keďže sa v piatok chystá predať dlhopisy za 5,25 mld. eur vrátane trojročných štátnych cenných papierov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...