Moody’s reviduje ratingy ruských bánk

BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s začala v utorok revíziu ratingov dlhodobých nadriadených záväzkov a depozitných ratingov ruských bánk Sberbank (A3), VTB (Baa1), VTB24 (Baa1) a Ruskej poľnohospodárskej banky (Baa1) s možnosťou ich zníženia.

Agentúra banke Sberbank potvrdila dlhodobý depozitný rating v zahraničnej mene na stupni Baa1 so stabilným výhľadom.

Zároveň však začala revíziu ratingov podriadených záväzkov šiestich ruských bánk, vrátane Sberbank, BVTB, VTB24 a Ruskej poľnohospodárskej banky, s možnosťou ich zníženia.

Keďže ruský federálny rozpočet sa spolieha na vysoké ceny ropy, agentúra sa domnieva, že kapacita ruskej vlády poskytovať systémovú podporu veľkým bankám v prípade krízy je citlivá na možný pokles cien ropy.

Okrem toho vzhľadom na napredovanie vládneho plánu na privatizáciu bánk podľa Moody’s existuje riziko, že ochota vlády poskytovať systémovú podporu bankám by mohla byť zo strednodobého hľadiska narušená.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...