Moody´s zhoršila aj ratingy niekoľkých poisťovní

16.2.2012

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s vo štvrtok zhoršila ratingy alebo zmenila ich výhľad na negatívny v prípade niekoľkých európskych poisťovní.

Odôvodnila to zvýšením finančných rizík v dôsledku investícií na slabnúcich európskych trhoch a do problémových bánk. Okrem toho agentúra očakáva, že bude pokračovať slabý ekonomický rast na niektorých ich kľúčových trhoch.

Moody’s zhoršila hodnotenie úverovej spoľahlivosti poisťovní Unipol Assicurazioni S.p.A, Mapfre Global Risks, Caser S.A, Assicurazioni Generali S.p.A, Allianz S.p.A. Výhľad ratingov zhoršila pre firmy Allianz SE, AXA SA a Aviva Plc.

V SR pôsobí talianska Assicurazioni Generali prostredníctvom poisťovne Generali Slovensko. Francúzska skupina AXA má na Slovensku zastúpenie prostredníctvom spoločností AXA životní pojišťovna, AXA pojišťovna, dôchodková správcovská spoločnosť AXA, doplnková dôchodková spoločnosť AXA a AXA investiční společnost. Od roku 1993 na Slovensku pôsobí aj nemecká poisťovňa Allianz SE.