Na nemecké letiská mieri viac ako tisíc nových airbusov

11.9.2012

BERLÍN 11. septembra (WEBNOVINY) – Európsky výrobca lietadiel Airbus predpokladá, že v najbližších dvoch desaťročiach v Nemecku predá viac ako tisíc nových lietadiel pre osobnú a nákladnú prepravu v hodnote 148 mld. USD.

Firma to uviedla v utorok na otváracom dni leteckého salónu ILA Berlin Air Show. Tento odhad je súčasťou globálnej prognózy spoločnosti Airbus, ktorá ráta s tým, že letecká doprava v Európe bude v najbližších dvoch desaťročiach rásť o 4,1 % ročne.

Preprava na Blízky východ by sa podľa prognózy mala zväčšovať o 5,4 % ročne a preprava do regiónov Ázie, Pacifiku, Afriky a Latinskej Ameriky o 4,6 % ročne.

Airbus vo vyhlásení uviedol, že do Nemecka predá 690 malých lietadiel, viac ako 230 stredných strojov a takmer 100 veľkých lietadiel ako je A380.

„Nemecké letecké firmy kúpia viac lietadiel ako ktorákoľvek európska krajina,“ povedal Chris Emerson, viceprezident Airbusu pre budúce programy a trhovú stratégiu. „Tomuto dopytu pomáha postavenie Nemecka ako dôležitého leteckého dopravného centra,“ dodal.

(1 EUR = 1,2776 USD)