Na podanie daňového priznania je najvyšší čas

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Potrebujete pomoc pri vyplňovaní daňového priznania? Hľadáte aktuálne údaje či tlačivá? Nájdete ich na Podnikam.SK!

Na našej stránke, venovanej predovšetkým podnikateľom, nájdete všetky potrebné informácie na vyplnenie daňového priznania za rok 2012.

Vyplňte daňové priznanie s Podnikam.SK!
Od akej výšky príjmov je potrebné podávať daňové priznanie? Ako si správne uplatniť daňový bonus? Ako správne zahrnúť preplatky zo zdravotnej poisťovne do daňového priznania? Vedeli ste, že daňové priznania za rok 2012 majú novú stranu, kde je potrebné uviesť údaje na účely zdravotného a sociálneho poistenia?

Vo vyše 15-dielnom seriály „Daň z príjmu za rok 2012“ sa dozviete, aké sú nezdaniteľné časti na daňovníka, ako si správne uplatniť daňovú stratu, či ako má vyplniť daňové priznanie SZČO, ktorá si uplatňuje paušálne výdavky.

Všetky témy nájdete spracované prehľadne a jednoducho na jednom mieste a pri každom diely seriálu nájdete aj linky na jeho ďalšie časti. V našich článkoch nájdete aj 10 najčastejších chýb pri podávaní daňového priznania, príklady či vzory vyplnených daňových priznaní.

Okrem detailných informácií vám na Podnikam.SK ponúkame aj súvisiace témy, ako:
a) Preplatky/nedoplatky do poisťovní – ako ich účtovať v DP
b) Čo všetko si môžem dať do nákladov za rok 2012?
c) Daňové výdavky na automobil

V sekcii Dane a odvody nájdete aktuality aj informácie o plánovaných zmenách v legislatíve či aktuálne upozornenia Finančného riaditeľstva SR.

Ak sa na podnikanie ešte len chystáte, ale máte nejasnosti pri platení odvodov špecifickým kategóriami poistencov, ako sú mamičky či predčasní dôchodcovia, pomoc nájdete na Podnikam.SK v sekcii Odvody do zdravotnej poisťovne a Odvody do Sociálnej poisťovne.

Podnikam.SK je najprogresívnejšie sa rozvíjajúcim podnikateľským internetovým portálom na Slovensku. Za 5 rokov svojej existencie získal silné postavenie v prostredí existujúcich portálov zameraných na podporu malého a stredného podnikania v SR. Mesačne ho navštívi viac ako 126 000 unikátnych návštevníkov (zdroj: Asociácia internetových médií, január 2013). Podnikam.SK patrí do skupiny SITA, Slovenská tlačová agentúra, a.s.

Zdroj: Podnikam.SK, MV

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...