Na Považí majú vzniknúť stovky pracovných miest

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Na Považí si nájdu prácu stovky Slovákov, investovať tu údajne plánuje francúzska strojárska spoločnosť. „Investor si už zabezpečil pozemky a chce tu postaviť závod,“ uviedol pre denník Hospodárske noviny starosta Beluše Ján Prekop.

Ako doplnil, s výstavbou fabriky by sa mohlo začať najneskôr do konca tohto roka. Napriek tomu, že meno investora Prekop konkretizovať nechcel, podľa zistení denníka je ním CCN Group.

Firma má vo svete viacero závodov a vyrába turbínové súčiastky, ako aj komponenty pre automobilky. Na Slovensku má už dve fabriky, obe v Považskej Bystrici, ktorá je vzdialená od Beluše asi 20 kilometrov.

Spolu tu zamestnávajú vyše 300 ľudí. „Definitívne rozhodnutie, či budeme investovať v Beluši, nepadlo, stále rokujeme,“ vyhlásil pre Hospodárske noviny finančný riaditeľ CCN Group Martin Pacek s tým, že nemôže konkretizovať ani to, koľko nových miest by vytvorili a koľko preinvestovali.

Investor podľa informácií Hospodárskych novín presunie považskobystrické závody, a tým i pracovníkov, no okrem toho hneď v prvej fáze vytvorí 300 nových pracovných miest. „Časom by však mohol CCN Group v Beluši zamestnávať spolu až 900 ľudí,“ uviedol zdroj denníka.

Firma k rozširovaniu produkcie pristúpila podľa Hospodárskych novín zrejme z dôvodu dostatku zákaziek, jej partnerom aj americký výrobca turbodúchadiel Honeywell, ktorý má v Prešove závod, v hre však môže byť i presun produkcie z ich zahraničných fabrík.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...