Na rozvoj Novohradského geoparku by mala prispieť aj EÚ

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) – Na realizáciu projektu pod názvom Turistická náučná magistrála Novohradským geoparkom, ktorá sprístupní pohraničný priestor Slovenska a Maďarska, by mala prispieť peniazmi aj Európska únia.

Centrum pre rozvoj regiónov so sídlom v Lučenci vyhlásilo súťaž na vybudovanie a údržbu uvedenej magistrály medzi obcami Kalonda a Šiatorska Bukovinka v dĺžke 24,55 kilometra.

Predpokladaná cena stavebných prác, ktoré sú plánované na štrnásť mesiacov od zadania zákazky, je 550 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Financované budú v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarska a Slovenska.

Ako vyplýva z informácií zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania, ponuky uchádzačov sa majú otvárať 15. augusta. Podmienkou účasti v súťaži je, aby uchádzači dosiahli v rokoch 2010 až 2012 v oblasti, ktorej sa predmet zákazky týka, obrat aspoň 1,5 mil. eur za rok počas všetkých troch rokov.

Turisticko-náučná magistrála povedie od Kalondy cez Mučínsku jaskyňu a Park praveku okolo odbočky na Lipovianske pieskovce, odbočí na Čakanovce cez Farkašovu studňu po Tri chotáre a odtiaľ sa dostane na spevnenú cestu až po Šiatorsku Bukovinku.

Súčasťou obstarávania je výroba a osadenie informačných tabúľ podľa architektonickej štúdie na hraničnej čiare oboch štátov, ako aj zabezpečenie ich obsahového zamerania. Na začiatku a v závere trasy budú hlavné pútače. Na magistrále budú aj smerové tabule, oddychové miesta s lavičkami a stolmi. Vznikne oddychová zóna s dreveným altánkom, hojdačkami a preliezkami. Udržiavacie práce majú trvať rok po ukončení diela.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...