Na Slovensku je opäť viac nezamestnaných ľudí

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Celková zamestnanosť na Slovensku dosiahla v treťom kvartáli tohto roka podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu SR takmer 2,20 mil. osôb.

V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2012 klesla o 0,9 %. Po očistení o sezónne vplyvy sa celková zamestnanosť znížila oproti tretiemu kvartálu 2012 o 0,8 % a v porovnaní s druhým štvrťrokom toto roka zostala na rovnakej úrovni.

V druhom kvartáli tohto roka bolo na Slovensku zamestnaných takmer 2,19 mil. osôb, čo bol medziročný pokles o 1,3 %. Po očistení o sezónne vplyvy celková zamestnanosť v druhom štvrťroku tohto roka oproti druhému kvartálu 2012 klesla o 1,2 % a oproti prvému štvrťroku tohto roka o 0,4 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...