Na Slovensku má pribudnúť 1800 pracovných miest

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Záujem investorov o Slovensko rastie. Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v prvom polroku uzavrela osem investičných projektov za 320 mil. eur.

Vďaka týmto projektom by malo na Slovensku vzniknúť viac ako 1 800 nových projektov. V prvom polroku minulého roka pritom SARIO uzavrela tri investície v objeme 75 mil. eur s potenciálom vytvorenia 840 nových pracovných miest.

„Lákať investície na Slovensko, podporovať slovenské firmy pri presadení sa na zahraničných trhoch a cez zahraničné zastúpenia získať priamy kontakt s tamojším trhom sú správne priority, ktoré prinášajú výsledky,“ ohodnotil dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

Investície uzavreté v prvom polroku tohto roka budú smerovať do výroby pneumatík, komponentov pre automobilový priemysel, spracovania kovov, sanitárnych výrobkov, elektronických výrobkov a do vybudovania centra zdieľaných služieb.

„Väčšina projektov smeruje do doteraz znevýhodnených regiónov. Najviac si polepšia Košický, Trenčiansky, Žilinský, Nitriansky a Bratislavský kraj,“ dodal Šimončič.

Úlohou agentúry SARIO je taktiež pomáhať slovenským firmám presadiť sa na zahraničných trhoch. „Riešili sme 215 dopytov spoločností, ktoré smerovali primárne na trhy Ruskej federácie a Európskej únie. Sme presvedčení, že naši výrobcovia vedia zahraničným partnerom ponúknuť kvalitu a presadiť sa tak na svetových trhoch,“ konštatoval Šimončič.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...